1976 yılında kurulan Akın Makina Oto. San. ve Tic Ltd. Şti, Her biri konusunda uzmanlaşmış, profesyonel bir ekip tarafından yönetilen ve son yıllarda kurumsallık konusunda da büyük adımlar atmış olup, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim sistemi çerçevesinde faaliyetlerini sürdürmekte, ortaya koyduğu bu kalite yaklaşımı sonucu geldiği noktada; Otomotiv, Traktör, Lokomotif, Vagon, Tekstil makina yedek parçaları, İş makinaları yedek parçaları, Çimento-Maden-Şeker fabrikalarının yedek parçaları, Sıcak dövme ve sac kalıpları, şekillendirilmesi ve işlenmesi, Sac kesme bükme delme ve kaynak işlemleri, Sfero-pik-çelik-bronz-paslanmaz-alüminyum dökümü ve işlemesinin yanında Metalin şekillendirileceği veya işleneceği tüm sektörlerde faaliyetini koşulsuz müşteri memnuniyeti prensiplerinden taviz vermeden sürdürmektedir.

 

Kurulduğu yıllarda otomotiv sektörüne yedek parça yapan ve özel makine yedek parçası üreten firmamız hızla gelişerek, mevcut üretim faaliyetlerine; traktör yedek parçalarını da katmış, 1994 yılında kurumsallaşma yönünde ciddi aşamalar kat etmiştir. 1999 yılında Büsan Sanayi bölgesine daha sonrasında şu an faaliyet gösterdiği 4.OSB'ne taşınmış olup farklı ürün çeşitleriyle yurt dışı pazarına adım atmıştır. Bu süreç dahilinde yurt içi pazarda ve global anlamda sahip olduğumuz bilgiyi yenilikçi karakterimizle sürekli geliştiren firmamız üretimlerini destekler düzeyde CNC Punch, CNC Abkant Pres, Hidrolik Sıvama Presleri, Eksantrik presler, CNC Torna, CNC Dik İşleme tezgahları yatırımlarının yanında, CNC 5 Eksen Dik İşleme, CNC 4 Eksen Dik İşleme, CNC 4 Eksen Yatay İşleme, CNC Dik Torna ve bunun yanında C Eksenli CNC Tornalama tezgahlarınıda bünyesine katarak üretiminde teknolojinin son imkânlarını kullanarak ürün yelpazesini genişletmiş ve talaşsız imalatın yanında talaşlı imalatta da farklılığını ortaya koymuştur.

 

İzlediğimiz profosyonel yaklaşım ve ortaya koyduğumuz kurumsal kültür, tecrübe ve bilgiye dayalı bir işletme mantığıyla,çağın gereği olan teknolojiye olan yatırımıyla,güçlü öz sermaye kaynağıyla ve sektörel başarısıyla,saygın bir marka haline gelen Akın Makina, bu gelişimini sizlerden aldığı güç ve inançla sürdürecektir.

 

 

Anahtar kelimelerimiz:

Akın Makina Oto. San. ve Tic. Ltd. Şti.

Lokomotif ve Vagon yedek parça

Sıcak çelik dövme

Dövme parçaları

Döküm parçaları

Demiryolu taşıtları yedek parça, Boji yedek parça, Boji fren parçaları, Y25 boji

Koşum takımı

Müselles fren üçgeni

Yan yastık, Alt oturma, Üst oturma, Dayama parçası, Göbek yatağı, Susta yatağı, Susta taşıyıcı, Dişli kutusu, İtici perno